Czy warto wynajac auto bedac za granica

Czy warto wynajac auto bedac za granica

Istnieje kilka nazw dla zaworów blow-off (BOVs): są one czasami nazywane zaworami sprężarki bypass, by-pass Zawory powietrzne lub obejście. Ogólnie rzecz biorąc, ich celem jest, aby zwolnić ciśnienie z przyjmowaniem swojej turbodoładowaniem samochodu po wypuszczać gaz. To wydanie powietrzem tworzy słynne „psshh” samochody turbo dźwiękowe są tak często związane z. obejście (BPVs) zrobić to samo, ale ich recyrkulację powietrza uwalnianego z powrotem do spożycia.

Dlaczego chcesz się BOV? – BOVs ochrony przed przepięciami czegoś zwanego sprężarka, która jest, gdy ciśnienie w spożyciu po wypuszczać gaz wysyła falę powietrza z powrotem do turbo, które mogą uszkodzić go w miarę upływu czasu.

Nie pozwól, by to sprawiają, że myślisz absolutnie potrzebny, jednak. Większość samochodów turbo, takie jak Subaru Impreza WRX użyję w tym przykładzie, posiada zawór Zdjęcie bocznego, który jest przeznaczony dla poziomów podbicia samochód ignif.com pracuje normalnie, który będzie działał idealnie. Jedynym powodem, co chcesz uaktualnić do aftermarket BOV jest, jeśli chcesz uruchomić trochę więcej niż impuls magazynie (20psi na WRX). W tym momencie, przepięciami sprężarka może być większa niż zapas BPV może obsłużyć.

Problemy: Jest jeszcze jeden problem, który pewna Aftermarket BOVs mogą tworzyć. Powietrze, które uwalniają one już zmierzone przez czujnik masy powietrza, więc kiedy to powietrze znika po BOV wieje off, ECU będzie wstrzykiwanie niewłaściwą ilość paliwa, co powoduje pracę silnika bogatych na sekundę. Może to doprowadzić do uszkodzenia katalizatora po raz. To nie może być ustalona z zarządzania silnikiem.

Zabierz wszystkie te czynniki pod uwagę przed zakupem BOV. Szczęśliwy modding!

Kevin Nicholson

Więcej Upgrade Porady Tutaj

Wpis zawdzięczamy